Formularz zgłoszenia do programu Tutoring dla najlepszych studentów Uniwersytetu Śląskiego
W roku akademickim 2018/2019 na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska realizowana jest druga edycja programu Tutoring dla najlepszych studentów Uniwersytetu Śląskiego. Na studentów czeka 30 miejsc – cykli tutorskich, w których będą mogli współpracować z wybranym przez siebie nauczycielem akademickim i realizować taki projekt, jaki wspólnie zaplanują.
Jak zacząć:
- Zastanów się, co chcesz robić i znajdź tutora, który Ci w tym pomoże – szukaj na stronie tutor.us.edu.pl/tutorzy/ albo pośród znanych Ci nauczycieli akademickich.
- Spotkaj się z wybranym tutorem – przedstaw mu swoje pomysły i swoje potrzeby. Jeśli się porozumiecie i zdecydujecie o dalszej współpracy, ustalcie szczegóły i…
- Wypełnij formularz: Zgłoszenie do programu, poczekaj parę chwil na informację zwrotną.
- Zaczynaj współpracę!
Szczegóły do ustalenia:
- Zakres tematyczny albo od razu precyzyjny temat.
- Czas trwania cyklu
- 10 godzin (zwykły cykl do 15 maja),
- 20 godzin (podwójny cykl do 15 września),
- przedłużony cykl 15 lub 25 godzin, jeśli planujesz coś, co będzie wymagało dłuższej wspólnej pracy, np. publikację artykułu naukowego.
- Tryb pracy – czy będziecie realizować projekt, czy po prostu chcesz dobrze poznać jakiś temat? czy będziesz pisać eseje? czy będziesz pracować w laboratorium – wspólnie ustalcie to wszystko, co ma być przedmiotem współpracy.
- Efekt końcowy – każdy cykl powinien pozostawić po sobie jakiś „namacalny efekt” – ustal z tutorem, co to ma być – czy planujecie publikację, wystąpienie konferencyjne, wniosek grantowy? A może chce po prostu napisać dobry esej akademicki? Pomyśl też o artykule popularnonaukowym, który w ciekawy i przystępny sposób wyjaśni to, co jest przedmiotem Twojej pracy. A może uda się go opublikować na portalu Przystanek Nauka?
Jak to się skończy:
- Po zakończeniu współpracy poprosimy Cię o wypełnienie krótkiego formularza ewaluacyjnego.
- Wyniki swojej pracy możesz zaprezentować na wspólnym seminarium.
- Koniec to początek – współpracę z tutorem możesz kontynuować w kolejnym roku, w programie tutorskim a może na seminarium dyplomowym albo w szkole doktorskiej?