Program tutorski 2018/2019

 

Formularz zgłoszenia do programu Tutoring dla najlepszych studentów Uniwersytetu Śląskiego

 

W roku akademickim 2018/2019 na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska realizowana jest druga edycja programu Tutoring dla najlepszych studentów Uniwersytetu Śląskiego. Na studentów czeka 30 miejsc – cykli tutorskich, w których będą mogli współpracować z wybranym przez siebie nauczycielem akademickim i realizować taki projekt, jaki wspólnie zaplanują.

Jak zacząć:

 1. Zastanów się, co chcesz robić i znajdź tutora, który Ci w tym pomoże – szukaj na stronie tutor.us.edu.pl/tutorzy/ albo pośród znanych Ci nauczycieli akademickich.
 2. Spotkaj się z wybranym tutorem – przedstaw mu swoje pomysły i swoje potrzeby. Jeśli się porozumiecie i zdecydujecie o dalszej współpracy, ustalcie szczegóły i…
 3. Wypełnij formularz: Zgłoszenie do programu, poczekaj parę chwil na informację zwrotną.
 4. Zaczynaj współpracę!

 

Szczegóły do ustalenia:

 1. Zakres tematyczny albo od razu precyzyjny temat.
 2. Czas trwania cyklu
  • 10 godzin (zwykły cykl do 15 maja),
  • 20 godzin (podwójny cykl do 15 września),
  • przedłużony cykl 15 lub 25 godzin, jeśli planujesz coś, co będzie wymagało dłuższej wspólnej pracy, np. publikację artykułu naukowego.
 3. Tryb pracy – czy będziecie realizować projekt, czy po prostu chcesz dobrze poznać jakiś temat? czy będziesz pisać eseje? czy będziesz pracować w laboratorium – wspólnie ustalcie to wszystko, co ma być przedmiotem współpracy.
 4. Efekt końcowy – każdy cykl powinien pozostawić po sobie jakiś „namacalny efekt” – ustal z tutorem, co to ma być – czy planujecie publikację, wystąpienie konferencyjne, wniosek grantowy? A może chce po prostu napisać dobry esej akademicki? Pomyśl też o artykule popularnonaukowym, który w ciekawy i przystępny sposób wyjaśni to, co jest przedmiotem Twojej pracy. A może uda się go opublikować na portalu Przystanek Nauka?

Jak to się skończy:

 1. Po zakończeniu współpracy poprosimy Cię o wypełnienie krótkiego formularza ewaluacyjnego.
 2. Wyniki swojej pracy możesz zaprezentować na wspólnym seminarium.
 3. Koniec to początek – współpracę z tutorem możesz kontynuować w kolejnym roku, w programie tutorskim a może na seminarium dyplomowym albo w szkole doktorskiej?