Przyżyciowa analiza procesu oogenezy Macrobiotus sp.

Tutor: dr hab. Izabela Poprawa

Studentka: Agnieszka Śmiech, 3. rok biologii, studia I st.

W ramach spotkań tutorskich wypracowałyśmy z Agnieszką umiejętność: prowadzenia hodowli i obserwacji niesporczaków w warunkach laboratoryjnych, poprawiłyśmy umiejętność: pisania krótkich tekstów naukowych (abstrakt, tekst na poster), tworzenia prezentacji posterowych oraz publicznej prezentacji wyników badań.

Efekt pracy: poster, zaprezentowany na VII Ogólnopolskiej konferencji ARTHROPOD, Uniwersytet Śląski, Katowice 8‑10 czerwca 2018 r.

opis plakatu (pdf)

Ciekawostka:

W trakcie trwania tutoriali przedmiot badań zyskał swoją nazwę gatunkową, ponieważ ukazała się publikacja z opisem gatunkowym badanego niesporczaka – rozpoczynano pracę z Macrobiotus sp., a kończono z Macrobiotus hannae.

Przyżyciowa analiza procesu oogenezy Macrobiotus sp.

Tutor: dr hab. Izabela Poprawa

Studentka: Agnieszka Śmiech, 3. rok biologii, studia I st.

opis plakatu (pdf)

Ciekawostka: