dr Dorota Borowska-Wykręt

dr Dorota Borowska-Wykręt

Foto: Dorota Borowska-Wykręt

Jestem pracownikiem Katedry Biofizyki i Morfogenezy Roślin. Moje zainteresowania naukowe dotyczą zagadnień związanych z szeroko rozumianą mechaniką roślin od poziomu komórki do poziomu organizmu. Moje szczególne zainteresowania skupiają się na ścianie komórkowej, jej strukturze i właściwościach mechanicznych. W mojej pracy badawczej opieram się głównie na stawianiu hipotez i ich weryfikacji w oparciu o wyniki zaplanowanych i przeprowadzonych eksperymentów. Jako badacz często poszukuje i sięgam po niekonwencjonalne rozwiązania w obszarze narzędzi badawczych, które wykorzystuję na co dzień (mikroskopia świetlna, elektronowa, ostatnio spektroskopia Ramana).

Poza pracą uwielbiam czytać i słuchać książek (Grzebałkowska, Masłowska, Dukaj), spędzać wczasy pod namiotem i jeździć na snowboardzie. Jestem mamą dwóch synów i opiekunką dwóch kotek.

Jako doświadczony dydaktyk jestem przekonana, że spotkania tutorskie to doskonały sposób, aby w pełni rozwinąć Twoje indywidualne zainteresowania naukowe. Jest to czas i miejsce na odkrycie i wzmocnienie Twoich naturalnych zdolności. Chcę dowiedzieć się co motywuje Cię do pracy i działania, aby pomóc w budowaniu pewności siebie jako aktywnego i ciekawego świata studenta.

 

Kontakt

dorota.borowska-wykret@us.edu.pl

Katedra Biofizyki i Morfogenezy Roślin

Wydział Biologii i Ochrony Środowiska

ul. Jagiellońska 28, pok. C-346