dr Justyna Guzy-Wróbelska certyfikat I

dr Justyna Guzy-Wróbelska

Foto: [b.d.]

 

Obszar moich zainteresowań naukowych to genetyka roślin. W badaniach identyfikuję geny i obszary genomu odpowiedzialne za różne cechy istotne w hodowli jęczmienia uprawnego, m.in. związane z odpowiedzią i tolerancją tego gatunku na stres niedoboru wody. Staram się przybliżyć studentom genetykę, w tym zagadnienia dotyczące mechanizmów przekazywania oraz ekspresji informacji genetycznej, a także „oswajam” ich z podstawowymi technikami molekularnymi stosowanymi w genetyce, a właściwie całej biologii molekularnej… I cieszę z każdej próbki DNA, wyizolowanej z sukcesem.

A poza tym, spokój i odpoczynek znajduję w domu z moją rodziną i mnóstwem roślin. Uwielbiam podróże i spędzanie wolnego czasu blisko przyrody, dlatego prawie każdą wolną chwilę wykorzystuję na intensywne spacery. To mój sposób „ładowania baterii” i czas na rozmyślanie.

W pracy cenię i wymagam od siebie i od innych uczciwości, odpowiedzialności, rzetelności i przestrzegania ustalonych reguł.

Zapraszam wszystkich zainteresowanych wejściem do zadziwiającego świata genów i genomów na tutoring naukowy i wspólne poszukiwanie odpowiedzi na pytania z zakresu genetyki roślin …i nie tylko roślin. Tematy i zakres poszczególnych tutoriali będą ustalane w trakcie pierwszych rozmów z zainteresowanymi osobami.

 

Kontakt

justyna.guzy-wrobelska@us.edu.pl

Katedra Genetyki

Wydział Biologii i Ochrony Środowiska

ul. Jagiellońska 28, pok. C-248

tel. 32 2009457